SCIENCE4FOOTBALL CONGRESS
Dietetyka, przygotowanie motoryczne, prewencja & regeneracja, psychologia we współczesnym futbolu
Warszawa, 1-2 maja 2018 r.

AKTUALNOŚCI

2018-04-17 17:40

DIOGO FERREIRA ZAPRASZA NA SCIENCE4FOOTBALL

Autor: Science4Football

Specjalista od systemu żywienia Benfiki SL Diogo Ferreira będzie jednym z gości specjalnych SCIENCE4FOOTBALL, najsilniej obsadzonej w Polsce eksperckiej konferencji poświęconej motoryce, prewencji urazów, dietetyce i psychologii współczesnej piłki nożnej.

Kongres SCIENCE4FOOTBALL 1 i 2 maja przyciągnie na stadion Legii przy ul. Łazienkowskiej 3 międzynardowe grono ekspertów z doświadczeniem w najlepszych klubach świata. Jeden z nich będzie pracujący dla Benfiki SL, aktualnego mistrza i najbardziej utytułowanej portugalskiej drużyny Diogo Ferreiro.

 

 

 

- Jestem konsultantem sportowym i specjalistą żywienia Benfiki oraz częścią profesjonalnego zespołu naukowego BenficaLab. Podczas mojego wykładu na SCIENCE4FOOTBALL poruszę temat suplementacji i sposobów żywienia w kontekście unikania urazów na poziomie teorii naukowym, ale również praktycznych wytycznych, które są wykorzystane na najwyższym poziomie w profesjonalnej piłce, gdzie panuje bardzo duża konkurencja. Prewencja urazów z tego punktu widzenia to prowadzenie dostosowanego sposobu odżywania i optymalnego prowadzenia zawodników zarówno podczas treningów, jak i meczów. Konieczna jest również zoptymalizowana kompozycja składników przy uwzględnieniu ogólnego stanu fizycznego piłkarzy. Planowanie wymaga stałego monitorowania każdego zawodnika, zarówno obiektywnych i subiektywnych czynników. Z niecierpliwością oczekuję Was w Warszawie 1 i 2 maja. Mam nadzieję, że tam się spotkamy - zaprasza Diogo Ferreira.

 

Oprócz Portugalczyka w gronie ekspertów znajdą się m.in. sepcjalista od przygotowania motorycznego dr Tim Gabbett (pracował dla FC Barcelony, Realu Madryt czy Manchesteru United), prof. dr Wolfgang Schöllhorna, ekspert od kinezjologii i biofizyki, który współpracował z trenerami Juergenem Kloppem i Thomasem Tuchelem, Carlos Jimenez, fizjoterapeuta olimpijskiej reprezentacji USA oraz Mark Sagal, psycholog współpracujący w trakcie swojej bogatej kariery m.in. z Manchesterem City i Leicester City.

 

Na kongresie licznie reprezentowany będzie również piłkarski mistrz Polski. Głos zabiorą m.in. dyrektor techniczny Ivan Kepcija, lekarz pierwszego zespołu dr Maciej Tabiszewski, trener przygotowania fizycznego Kresimir Sos, dietetyk Wojciech Zep, psycholog dr Adrianna Zagórska-Pachucka oraz fizjoterapeuci Marcin Bator i Michał Trzaskoma.

 

Gośćmi specjalnymi SCIENCE4FOOTBALL będą prezes i właściciel Legii Warszawa Dariusz Mioduski, Benn Lyttleton, założyciel cenionej firmy konsultingowej Soccernomics i publicysta "The Guardian" oraz Ted Knutson, autor cieszącego się uznaniem najlepszych klubów europejskich serwisu analitycznego StatsBomb.

 

ZAPISZ SIĘ NA KONGRES

 

PROGRAM SCIENCE4FOOTBALL DO POBRANIA

 

Oficjalna strona SCIENCE4FOOTBALL: www.science4football.com

 

 

Wersja angielska strony SCIENCE4FOOTBALL: www.en.science4football.com