SCIENCE4FOOTBALL CONGRESS
Dietetyka, przygotowanie motoryczne, prewencja & regeneracja, psychologia we współczesnym futbolu
Warszawa, 1-2 maja 2018 r.

SCIENCE4FOOTBALL - Idea

Najlepsze wyniki i profesjonalizm w każdej dziedzinie i dyscyplinie życia wiążą się w dzisiejszych czasach także z korzystaniem z odkryć nauki. Nie inaczej jest w najpopularniejszej dyscyplinie sportu, czyli piłce nożnej. W ramach kongresu Science4Football oferujemy przegląd najnowszych trendów, spotkania z wiodącymi ekspertami oraz dziesiątki praktycznych przykładów zastosowania nauki w sporcie.

W ramach czterech (4) filarów Kongresu:
•    Dietetyki
•    Prewencji & regeneracji
•    Przygotowania motorycznego 
•    Psychologii
koncentrujemy się na kluczowych aspektach rozwoju i funkcjonowania współczesnego piłkarza i każdego kto z nim pracuje w różnych rolach – menadżera, trenera, partnera, rodzica, sponsora czy innego członka najbliższego sztabu. Procenty, czy nawet ułamki procent w jakich każda z tych dziedzin wpływa na osiągnięcia piłkarzy są już dziś bardzo ważne, a w kolejnych latach będą kluczowe w osiąganiu sukcesu na najwyższym poziomie.

 

Kongres organizowany jest między innymi pod patronatem Forum Polskiego Futbolu, cyklicznego wydarzenia poświęconego strategii rozwoju polskiej piłki nożnej, organizowanego we wrześniu 2016 r. na Stadionie Legii pod patronatem Ministra Sportu i Turystyki przy współpracy merytorycznej z European Club Association (ECA), Polskim Związkiem Piłki Nożnej i Ekstraklasą, jak również w październiku 2017 jako część Kongresu 590 w Rzeszowie. Kolejna edycja Forum Polskiego Futbolu jest planowana na jesień 2018 r.