SCIENCE4FOOTBALL CONGRESS
Dietetyka, przygotowanie motoryczne, prewencja & regeneracja, psychologia we współczesnym futbolu
Warszawa, 1-2 maja 2018 r.

AKTUALNOŚCI

2018-02-26 18:09

Kongres SCIENCE4FOOTBALL CONGRESS na Stadionie Legii

Kongres SCIENCE4FOOTBALL CONGRESS to najsilniej obsadzona w Polsce konferencja z udziałem wiodących krajowych polskich i międzynarodowych ekspertów. Wśród prelegentów pojawią się światowe autorytety w swoich dziedzinach, m.in. dr Tim Gabbett konsultant FC Barcelona, Man Utd. czy Realu Madryt, autor bestsellerów i praktyk Frans Bosch, dietetyk Benfiki Lizbiona Diogo Ferreira, czy znany ze współpracy z Jurgenem Kloppem i prof. dr Wolfgang Schöllhorn.

Tematyka koncentruje się wokół czterech filarów kluczowych dla dzisiejszych piłkarzy:

•    Dietetyki.
•    Przygotowania motorycznego.
•    Prewencji i Regeneracji.
•    Psychologii.

Kongres odbędzie się w przededniu finału Pucharu Polski tj.  1 i 2 maja na Stadionie Miejskim Legii Warszawa im. Józefa Piłsudskiego przy ul. Łazienkowskiej 3.

W trakcie dwóch intensywnych dni spotkań, wykładów i interaktywnych warsztatów na kongresie Ci wybitni sportowi naukowcy i praktycy dokonają przeglądu najnowszych trendów w obszarach dietetyki, motoryki, żywienia i psychologii, stanowiących kluczowe aspekty funkcjonowania i rozwoju najlepszych zawodników. Wśród kilkunastu uznanych prelegentów znajdą się m.in. ekspert od fizjoterapii, konsultant takich klubów jak FC Barcelona, Real Madryt czy Manchester United dr Tim Gabbett, specjalista od przygotowania motorycznego i rehabilitacji Frans Bosch, renomowany dietetyk wielokrotnego mistrza Portugalii Benfiki SL Diogo Fereirro oraz prof. dr Wolfgang Schöllhorn z Uniwersytetu w Mainz, specjalizujący się w kinezjologii i biofizyce, z którego wiedzy korzystali trenerzy Juergen Klopp i Thomas Tuchel.

- Kongres Science4Football to autorski projekt zainicjowany przez kilka osób, które w ramach Legii zajmują się coraz szerszym, praktycznym stosowaniem nauk w sporcie. Wszyscy dobrze wiemy, że w dzisiejszym futbolu trzeba dbać o każdy ułamek procenta jakości i wydajności, a wiele przykładów pokazuje, że rezerwy tkwią właśnie w dziedzinach, o których będziemy mówili na Kongresie. Zależy nam na powszechnym rozwijaniu odpowiednich kompetencji i wiedzy w całej Polsce, bo dzięki temu wszyscy razem przyczynimy się do podnoszenia poziomu piłki nożnej w kolejnych latach. Obserwujemy już bardzo duże zainteresowanie tą inicjatywą i w kolejnych dniach będziemy do niego dołączali  kolejnych prestiżowych partnerów. - mówi pełnomocnik zarządu Legii Warszawa, Tomasz Zahorski.

Gośćmi ciem specjalnymi  kongresu będą m.in. zie prezes i właściciel Legii Warszawa Dariusz Mioduski, jak również trener Romeo Jozak. Kolejni będą ogłaszani w następnych dniach.
Wśród potwierdzonych prelegentów znajdą się m.in. Carlos Jimenez, fizjoterapeuta olimpijskiej reprezentacji USA, Mark Sagal, psycholog współpracujący w trakcie swojej bogatej kariery m.in. z Manchesterem City i Leicester City oraz liczni przedstawiciele piłkarskiego mistrza Polski: dyrektor techniczny Ivan Kepcija, lekarz pierwszego zespołu dr Maciej Tabiszewski, trener przygotowania fizycznego Kresimir Sos, dietetyk Wojciech Zep, psycholog dr Adriana Zagórska-Pachucka oraz fizjoterapeuci Marcin Bator i Michał Trzaskoma. Eksperckie grono zasili również Ben Lyttleton, publicysta The Guardian, autor licznych książek poświęconych stykowi futbolu i nauki, w tym cyklu dla dzieci „Football School”, a także założyciel i dyrektor Soccernomics współpracującej z czołowymi klubami oraz federacjami narodowymi.
 
Kongres SCIENCE4FOOTBALL CONGRESS odbędzie się m.in. pod patronatem Forum Polskiego Futbolu, cyklicznego wydarzenia poświęconego strategii rozwoju polskiej piłki nożnej. Po raz pierwszy miało ono miejsce we wrześniu 2016 r. pod patronatem Ministra Sportu i Turystyki, przy współpracy merytorycznej z European Club Association (ECA), Polskim Związkiem Piłki Nożnej i Ekstraklasą SA. Druga edycja odbyła się w październiku 2017 r. w ramach Kongresu 590 w Rzeszowie. Kolejna część Forum Polskiego Futbolu planowana jest na jesień 2018 r.

 

ZAPISZ SIĘ NA KONGRES - KLIKNIJ