SCIENCE4FOOTBALL CONGRESS
Dietetyka, przygotowanie motoryczne, prewencja & regeneracja, psychologia we współczesnym futbolu
Warszawa, 1-2 maja 2018 r.

AKTUALNOŚCI

2018-04-20 12:12

MINISTER SPORTU I TURYSTYKI PATRONEM HONOROWYM SCIENCE4FOOTBALL

Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka objął patronatem honorowym kongres SCIENCE4FOOTBALL, prestiżowe wydarzenie poświęcone zastosowaniu praktycznej naukowej wiedzy we współczesnej piłce nożnej. W zaplanowanym na 1 i 2 maja kongresie na stadionie Legii wezmą udział wybitni piłkarscy eksperci z całego świata.

SCIENCE4FOOTBALL to największa naukowa piłkarska konferencja w Polsce na skalę międzynarodową. Objęcie patronem honorowym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki świadczy o wysokiej randze wydarzenia i wyjątkowości treści, które zostaną na nim zaprezentowane.

 

Gośćmi specjalnymi kongresu będą prezes i właściciel Legii Warszawa Dariusz Mioduski, prezes Ekstraklasy S.A. Marcin Animucki oraz dyrektor firmy szkoleniowej KINESPORT Arnaud Bruchard.

 

FC Barcelona, Real Madryt, Manchester City, Manchester United, Atletico Madryt, PSG - to nazwy tylko wybranych klubów, z którymi współpracowali lub współpracują prelegeneci kongresu. Licznie reprezentowani będą również czołowi polscy naukowcy i eksperci, również pracownicy Legii Warszawa. Gwiazdami, które wygłaszą specjalne wykłady, będą: Frans Bosch, światowej sławy autorytet w zakresie treningu atletycznego i rehabilitacji sportowej, autor rewolucyjnego podejście do nauczania motorycznego i przywracania sprawności po urazach; dr Tim Gabbett, wybitny specjalista z zakresu treningu i monitoringu, prof. dr Wolfgang Schollholn, ekspert w zakresie kinezjologii, biofizyki i teorii pedagogicznej oraz Diogo Ferreira, dietetyk wielokrotnego mistrza Portugalii Benfiki SL.

 

W dzisiejszym futbolu trzeba dbać o każdy ułamek procenta jakości i wydajności, a wiele przykładów pokazuje, że rezerwy tkwią właśnie w dziedzinach, o których będziemy mówili na kongresie. Zależy nam na powszechnym rozwijaniu odpowiednich kompetencji i wiedzy w całej Polsce, bo dzięki temu wszyscy razem przyczynimy się do podnoszenia poziomu piłki nożnej w kolejnych latach - powiedział pełnomocnik zarządu Legii Warszawa, Tomasz Zahorski.

 

Kongres odbędzie się również pod patronatem Ekstraklasy S.A. i Forum Polskiego Futbolu. Partnerem generalnym została firma Kinesport, a wśród partnerów kongresu są również magazyn "Asystent Trenera", firmy Matmarco WERON.

 

ZAPISZ SIĘ NA KONGRES

 

PROGRAM SCIENCE4FOOTBALL DO POBRANIA

 

Oficjalna strona SCIENCE4FOOTBALL: www.science4football.com

 

Wersja angielska strony SCIENCE4FOOTBALL: www.en.science4football.com