SCIENCE4FOOTBALL CONGRESS
Recovery, prevention, psychology and dietetics in modern football
Warsaw, May 1-2, 2018

SCIENCE4FOOTBALL - Lecturers

 

Goście specjalni:

Dariusz Mioduski

Członek Zarządu European Club Association (ECA).
Inwestor i przedsiębiorca z bogatym doświadczeniem zarządzającym, transakcyjnym i regulacyjnym w zakresie łączenia i nabywania spółek oraz project finance w sektorach surowców naturalnych, energetycznym i infrastrukturalnym.
Obecnie, Dariusz Mioduski jest prezesem Radwan Investments Sarl, jego rodzinnej inwestycyjnej spółki holdingowej. Radwan Investments powstała w roku 2009 i koncentruje swoją działalność na projektach inwestycyjnych szczególnie w sektorach infrastruktury, usług IT i wysokich technologii. Dariusz Mioduski jest również większościowym właścicielem i Przewodniczącym Rady Nadzorczej klubu piłkarskiego Legia Warszawa.
W latach 2007-2013 pełnił funkcję Chief Executive Officer i Prezesa Zarządu Kulczyk Investments S.A., największej grupy kapitałowej w Polsce, koncentrującej się na energii, zasobach naturalnych i infrastrukturze. W latach 1997-2007 Dariusz Mioduski był partnerem CMS Cameron McKenna LLP, zarządzającym obszarami energetyki i infrastruktury w Polsce. W latach 1991-1997 pracował w nowojorskim i warszawskim biurze White & Case LLP, oraz w Vinson & Elkins LLP w Houston.
Dariusz Mioduski jest członkiem Zarządu European Club Association (ECA) skupiającej największe kluby piłkarskie Europy, Wiceprezesem Polskiej Rady Biznesu, członkiem Harvard Law School Dean’s Advisory Board i Wiceprezesem Stowarzyszenia Harvard Club of Poland. Zasiada również w zarządach i radach nadzorczych spółek związanych z działalnością inwestycyjną Radwan Investments.
Dariusz Mioduski posiada tytuł doktora prawa Uniwersytetu Harvarda (Juris Doctor, 1990) oraz dyplom Uniwersytetu St Thomas w Houston (Bachelor of Arts, 1987).

 

Marcin Animucki

Prezes zarządu Ekstraklasa SA. Menedżer z prawie 15-letnim doświadczeniem w zarządzaniu organizacjami sportowymi, ekspert w zakresie praw mediowych, w wymiarze krajowym i międzynarodowym.
Z Ekstraklasa SA związany od 2012 roku. Od 2017 pełni funkcję prezesa zarządu, wcześniej zasiadał w nim w roli wiceprezesa. W Ekstraklasie zajmuje się wdrażaniem projektów biznesowych i procesami strategicznymi, w tym przygotowaniem i koordynacją kontraktów mediowych, sprzedażą praw telewizyjnych, współpracą z administracją rządową oraz samorządową.

Przy bezpośrednim zaangażowaniu Marcina Animuckiego przez ostatnie lata Ekstraklasa biła kolejne rekordy wartości sprzedawanych praw mediowych – przychody z tego tytułu wzrastały zarówno od sezonu 2014-15 jak i z początkiem obowiązywania kontraktu na lata 2015-2019. Jego sukcesem było też zawarcie innowacyjnej umowy doradczej z MPSilva, zapewniającej minimum gwarantowane dla klubów na okres 6 lat i wyższe o 30 procent przychody z praw mediowych.
W latach 2009-2016 był członkiem zarządu PZPN, zaś w latach 2008–2012 sprawował funkcję prezesa zarządu klubu piłkarskiego RTS Widzew Łódź.
Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim oraz doktorantem w Kolegium Gospodarki Światowej w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

 

 

 Arnaud Bruchard

- Dyplomowany fizjoterapeuta.
- Fizjoterapeuta sportowy, trener przygotowania motorycznego, performance manager.
- Dyrektor Kinesport.
- Członek FMA (Football Medical Association – Stowarzyszenie opieki medycznej w zawodowych rozgrywkach piłkarskich w Anglii i Szkocji).
- Pomysłodawca i performance manager koncepcji 11Leader.
- Konsultant w dziedzinie biomechaniki i przygotowania motorycznego, prowadzi analizy przygotowania motorycznego dla sportowców, klubów i związków sportowych.
- Wykładowca fizjoterapii sportowej i przygotowania motorycznego na Uniwersytecie Gimbernat (Barcelona i Santander – Hiszpania) oraz na Uniwersytecie Font Romeu i Trevise.
- Autor książek na temat kinesiotapingu i testów klinicznych – wydanie Ksport.
- Specjalizuje się w pracy z piłkarzami ze światowej czołówki.

Doświadczenie zawodowe: Piłka nożna: Pierwsza liga angielska, Ligue 1 (Francja), Personalny Performance Manager dla zawodowych piłkarzy z Premier League (Anglia), Ligue 1 i 2 (Francja), La Liga (Hiszpania), Bundesliga, Włochy, Ukraina, Liga Portugalska. Współpraca z wieloma klubami piłkarskimi: Birmingham City, Sevilla FC, Atletico Madrid, Sporting Lisbona, Paris St Germain, Dijon, Lekhwya, Al-Fujairah S.C., Nothingham Forest.

 

 

 

Gwiazdy Kongresu:

Frans Bosch

Światowej sławy autorytet w zakresie treningu atletycznego i rehabilitacji sportowej. Autor rewolucyjnego podejście do nauczania motorycznego i przywracania sprawności po urazach. Jego koncept rewolucjonizuje współczesne podejście do nauczania motorycznego i przywracania sprawności po urazach.

Tim Gabbett

Światowej klasy specjalista z zakresu treningu i monitoringu obciążeń z ponad 20 letnim doświadczeniem w pracy ze sportowcami i treneremi różnych dyscyplin. Uzyskał tytuł doktora w dziedzinie fizjologii człowieka (2000) i ukończył doktorat w dziedzinie nauk stosowanych w piłce profesjonalnej (2011), ze szczególnym uwzględnieniem wymagań fizycznych oraz zapobiegania urazom. Konsultant wielu federacji piłkarskich oraz takich klubów jak: Real Madryt, FC Barcelona, Ajax Amsterdam, Chelsea czy Manchester United. Wykładowca na prestiżowych konferencjach takich jak: USA Olympic Performance Summit w Colorado czy FIFA Future of Football Medicine w Barcelonie. Autor ponad 200 publikacji naukowych.

 

Prof. Dr Wolfgang Schollholn

W czasach ich pracy w FSV Mainz, bliski współpracownik Jurgena Kloppa oraz Thomasa Tuchela w zakresie kinezjologii. Pracownik Johannes Gutenberg University Mainz. Prowadzi badania w zakresie biofizyki i teorii pedagogicznej. Autor wielu publikacji i książek.

Diogo Ferreira

Od 2012 roku dietetyk w Benfica Lizbona gdzie odpowiada za zapewnianie wsparcia technicznego w zakresie dietetyki dla pierwszej drużyny oraz młodzieży w zawodowej piłce nożnej.

 

Prelegenci:

Ivan Kepcija

Dyrektor Techniczny w Legii Warszawa. Były pracownik Dinamo Zagrzeb.

Michał Trzaskoma

Fizjoterapeuta w pierwszej drużynie Legii Warszawa oraz Reprezentacji Polski U21.  Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie na kierunku Fizjoterapia. Doświadczenie zawodowe zdobyte podczas staży w szpitalach, przychodniach czy Carolina Medical Center pozwoliły na kompleksowe podejście do pacjenta. Wspomagam odpowiedni rozwój młodych zawodników.

Maciej Tabiszewski

Dr Maciej Tabiszewski pełni funkcję Zastępcy Kierownika Medycznego ENEL-SPORT. Ukończył I Wydział Lekarskiej Akademii Medycznej w Poznaniu. Lekarz piłkarzy Legii Warszawa, lekarz Reprezentacji Polski w piłce nożnej (U21), a także licencjonowany lekarz Komisji Medycznej PZPN. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym Szpitalu Klinicznym im. W. Degi w Poznaniu w Klinice Ortopedii i Traumatologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
Dr Tabiszewski jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego oraz European Society of Sports Traumatology Knee Surgery and Arthroscopy.

 

Beata Mieńkowska

Psycholog Sportu Klasy Mistrzowskiej (Certyfikat Polskiego Towarzystwa Psychologicznego).
Terapeuta, praktyk TRE  (ćwiczenia uwalniające napięcie, emocje, stres).
Posiada uprawnienia do stosowania Reiss Motivation Profile (certyfikat Instytutu Durkalskiego RMP Polska).
Pracowała z wieloma polskimi zawodnikami i trenerami.
Towarzyszyła polskim sportowcom na Igrzyskach olimpijskich w Barcelonie, Atenach, Pekinie.

 

dr Piotr Żmijewski

W Instytucie Sportu kieruje pionem badań i wdrożeń. Naukowiec i dydaktyk, fizjolog i konsultant w zakresie wdrażania osiągnieć nauki do praktyki sportowej. Koordynował wspieranie procesu szkolenia zawodników kadry narodowej w przygotowaniach do igrzysk olimpijskich w obszarze naukowo-badawczym. Poprzez analizy biochemiczne i fizjologiczne monitorował programy treningowe podczas zgrupowań krajowych i zagranicznych.
Specjalizuje się w kształtowaniu zdolności wysiłkowej z wykorzystaniem standardowych i niespecyficznych metod oraz w temacie genetycznych uwarunkowań postępów treningowych.  Był kierownikiem i głównym wykonawcą ponad 15 projektów badawczych i rozwojowych w obszarze sportu oraz autorem lub współautorem ponad 40 publikacji naukowych. Jest redaktorem naczelnym międzynarodowego czasopisma naukowego Biology of Sport, które indeksowane jest wskaźnikiem Impact Factor.

 

Wojciech Zep

Absolwent kierunku dietetyka prowadzonym na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz kierunku fizjoterapia na Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu. Pracę w roli dietetyka rozpocząłem w 2010 roku, od lutego 2014 jestem dietetykiem Legii Warszawa. W chwilach wolnych od pracy w klubie prowadzę szkolenia oraz wykłady z tematyki żywienia sportowców, obecnie współpracuję z Polskim Związkiem Piłki Nożnej, a w przeszłości pomagałem Związkowi Piłki Ręcznej oraz zespołom z czołowych lig koszykówki i siatkówki. Obecnie jestem głównie praktyk, jednak mając skończone studia doktoranckie znaczącą wagę przywiązuję do nauki, która zawsze stoi za praktyką. Część ze swoich doświadczeń rozpowszechniam na prowadzonej stronie www.zywieniemistrzow.pl poświęconej zagadnieniom dietetyki sportowej.

 

Adriana Zagórska-Pachucka

Doktor Nauk o Kulturze Fizycznej. Psycholog sportu współpracujący z Klubem Legia Warszawa. Od 2008 roku nominowana na Psychologa Polskiego Komitetu Olimpijskiego, certyfikowany członek sekcji Psychologii Sportu Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, współpracująca z kadrą Pięcioboju Nowoczesnego, jak i kadrą Siatkówki Plażowej. Autorka wielu publikacji naukowych dotyczących poczucia własnej skuteczności, radzenia sobie ze stresem, zachowań zdrowotnych, odporności psychicznej. Od kilku lat terapeuta traumy w ujęciu Somatic Expieriencing.

 

Carlos Jimenez

Full time physical therapist and rehab coordinator in United States Olympic Team. Lead Physical Therapist of Life Physical Therapy and Performance. Consultant Injury prevention strategies (Atlanta United SC - MLS Team).

Marc Sagal

An extensive background in psychology, philosophy and sport, has helped Marc develop a unique ability to help leaders and athletes achieve 'meaningful success'. His work as a management consultant, executive coach and sport psychology consultant has been featured in numerous publications and media spots, including FOX Sports, Men’s Health, CIO magazine, and American Airlines’ Celebrated Living.
Marc consults regularly with Olympic and Professional athletes from around the world and has delivered assessment, training and performance coaching to a wide variety of organizations. In football, Manchester City, Leicester, Liverpool Academy and the New York Red Bulls (to name a few).

 

Bartłomiej Pomorski

Prezes i współzałożyciel Polskiego Towarzystwa Dietetyki Sportowej, członek organizacji Professionals in Nutrition for Exercise and Sport (PINES), zrzeszającej dietetyków sportowych z całego świata oraz członek towarzystwa The International Society of Exercise and Immunology (ISEI), organizacji skupiającej osoby zainteresowane tematyką immunologii wysiłku fizycznego.

Kresimir Sos

Odpowiedzialny za przygotowanie fizyczne w pierwszej drużynie Legii Warszawa. Wysokiej klasy specjalista od przygotowania motorycznego. Wcześniej związany z Dinamem Zagrzeb oraz reprezentacją Chorwacji. W swojej karierze pracował również w młodzieżowych reprezentacjach Libii.

Mateusz Oszust

Jest absolwentem kierunków "fizjoterapia" na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym oraz "Przygotowanie motoryczne w grach zespołowych" na katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego. Dodatkowo jest licencjonowanym trenerem piłki nożnej federacji UEFA. Ukończył wiele prestiżowych szkoleń z zakresu treningu motorycznego, m.in.: EXOS, NCSC, FIFA Diploma. Odbywał staże w klubach piłkarskich Lech Poznań i Zagłębie Lubin.
Jako trener przygotowania motorycznego odpowiadał za drużyny Widzewa Łódź, Radomiaka Radom i Motoru Lublin. Obecnie Mateusz współpracuje z zawodnikami wielu dyscyplin, w różnym wieku.

 

Marcin Bator

Fizjoterapeuta pierwszego zespołu Legii Warszawa oraz Kliniki Enel Sport. Współpracował również z Reprezentacją Polski w piłce nożnej U-19.Doświadczenie zdobywał także podczas międzynarodowych stażów oraz konferencji m.in. Oslo Sport Trauma and Research Center, Juventus Turyn, Klinika Villa Stuart w Rzymie, Football Medicine Strategies w Londynie i Barcelonie. Ukończył liczne szkolenia z zakresu terapii manualnej oraz treningu funkcjonalnego. Jest współautorem projektu Świadoma fizjoterapia.

 

Michał Garnys

Specjalista fizjologii wysiłku i trener przygotowania fizycznego. Absowlent warszawskiej AWF, a obocnie doktorant tej uczelni, zajmujący się problematyką przygotowania fizycznego zawodników sportów walki, kolarstwa, piłki nożnej. Trener przygotowania fizycznego m.in. Mameda Chalidowa, Michała Materli, Anzora Azieva, Piotra Strusa oraz walczących w UFC Daniel Omielańczuk oraz Paweła Pawlaka i mistrza najwiekszej Rosyjskiej organizacji M1 Global Marcina Tybury.
Pracuje z grupą torową kobiet na czele z Katarzyna Pawłowską - dwukrotną Mistrzynią Świata, Grupą BDC RETRO i zawodnikami Kross Racing Team, zawodnikami Bike Academy Michała Bogdziewicza, Triathlon Series i z Igorem Traczem mistrzem świata w wyścigach psich zaprzęgów i bikejoringu, Mariuszem Giżyńskim - czołowym polskim maratończykiem.
W dorobku i stałej współpracy w aspektach diagnostyki i przygotowania fizycznego pracuje z zespołami piłki nożnej: Podbeskidzia Bielsko Biała, Cracovii Kraków, Dolcanu Ząbki, sitkarzami Politechniki Warszawskiej, piłkarzami ręcznymi MKS Kwidzyn, Zagłębie Lubin.
Był w sztabie szkoleniowym Reprezentacji Polski do Igrzysk Olimpijskich w Londynie w kolarstwie torowym, a do IO w Pekinie w judo.